İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 ARALIK 2023, PERŞEMBE   

34

TÜRKİYE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 18. TEKNİK KONGRE VE SERGİSİ 1. DUYURUSU

    Yayına Giriş Tarihi: 06.10.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.10.2021 16:16:35  Yayınlayan Birim: GAZİANTEP ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.10.2021 16:13:59

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1962-2004 yılları arasında iki yılda bir düzenli gerçekleştirilmiş olan İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi etkinliklerinin on sekizincisi Kasım 2022`de İstanbul`da gerçekleştirilecek.

Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisi 1. Duyurusu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1962-2004 yılları arasında iki yılda bir düzenli gerçekleştirilmiş olan İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi etkinliklerinin on sekizincisi Kasım 2022`de İstanbul`da gerçekleştirilecek.

18. Teknik Kongre ve Sergisi kapsamında, İnşaat Mühendisliği mesleğinin toplumda yarattığı etkilerle mesleği etkileyen unsurlar teknik ve yönetsel boyutlarıyla tartışılacak. İnşaat Mühendisliği faaliyetlerinin disiplin içi ve disiplinler arası planlama, tasarım, uygulama ve işletim alanlarındaki akademik ve profesyonel birikimlerini yansıtan farklı bakış açıları, İnşaat Mühendisliği öğrencileri başta olmak üzere tüm katılımcılarla düzenlenecek etkinliklerde paylaşılacak.

18. Teknik Kongre ve Sergisi çerçevesinde birçok önemli konu bir arada ele alınacak. Bu kapsamda, İnşaat Mühendisliği Eğitimi ve Mühendislik Etiği; Kentsel Deprem Güvenliğinin Sağlanması / Tanı, Karar ve İyileştirme Süreçleri; İnşaat Mühendisliği Mesleğinin Bugünü ve Sorunları; İnşaat Mühendisinin Yetki ve Sorumluluklarına Ait Yasa ve Düzenlemeler; 2023 Penceresinden İnşaat Mühendisliği Vizyonu ve Geleceğin Şehirleri konulu paneller düzenlenmesi ön görülüyor. Etkinlikte ayrıca, uluslararası meslek örgütleri ile ilişkilerin ele alınacağı oturumlar, Türkiye`deki ulusal ve uluslararası projelerin tanıtım sunumları, ulusal ve uluslararası çağrılı konuşmacılar, yarışmalar, çalıştay ve kısa kurslar yanında, teknik gezi ve sergi yer alacak.

18. Teknik Kongre ve Sergisi kapsamında, İnşaat Mühendisliğindeki kuşakları geniş bir yelpazede buluşturmak ve deneyimli meslektaşlarımız ile genç ve aday İnşaat Mühendisleri arasındaki ilişkileri canlı tutmak için bir platform oluşturulacak ve bu birlikteliği simgelemek üzere "onur plaketleri" verilecek.
Kongre ve Sergiye Türkiye inşaat sektöründen ve uluslararası camiadan katılım bekleniyor. Yabancı meslek örgütleri ve şirketler ile ilişkilerin kurulması ve güçlendirilmesi için bir atmosfer yaratılması öngörülüyor.

Kongre için önemli tarihler:
Bildiri Özet Teslim (Son Tarih): 31 Ocak 2022
Bildiri Kabul Yazarlara Bildirim: 28 Şubat 2022
Tam Metin Teslim Son Tarihi:    27 Haziran 2022
 
Kongre web sayfası için tıklayınız
Birinci duyuru broşürü için tıklayınızOkunma Sayısı: 29

Gaziantep Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.