ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

13 AĞUSTOS 2022, CUMARTESİ   

 

KASAP ET DERDİNDE KOYUN CAN DERDİNDE

    Yayına Giriş Tarihi: 26.03.2020  Güncellenme Zamanı: 26.03.2020 14:25:21  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 26.03.2020 14:25:06

genç-İMO 12. Dönem Öğrenci Konseyinin koronavirüsü pandemisiyle ilgili yaptığı açıklama. 26.03.2020

KASAP ET DERDİNDE KOYUN CAN DERDİNDE

DÜNYAYI VE ÜLKEMİZİ SARAN COVİD-19 SALGININA KARŞI HEPİMİZ BİREYSEL VE TOPLUMSAL OLARAK NASIL ÖNLEMLER ALMAMIZ GEREKTİĞİNİ TARTIŞIYOR VE CAN GÜVENLİĞİMİZ İÇİN ENDİŞE DUYUYORUZ.

YETKİLİLER EVDEN ÇIKMAMAMIZ İÇİN SIK SIK HATIRLATMA YAPARKEN İŞE GİTMEK ZORUNDA OLAN EMEKÇİLERİN CAN GÜVENLİĞİ VE ÜCRETSİZ İZNE AYRILMAYA ZORLANMIŞ YURTTAŞLARIN NASIL GEÇİNECEĞİ HAKKINDA HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMIYOR.

BU DÖNEMDE HALKI, İŞÇİYİ EMEKÇİYİ DESTEKLEMESİ GEREKENLER ÖZEL SERMAYEYİ DESTEKLEYEREK KRİZİ ÇÖZMEK YERİNE KRİZE KUCAK AÇIYOR. HERKES KENDİ OHAL`İNİ İLAN ETSİN DERKEN EVİNE EKMEK GÖTÜREN İŞÇİ, EMEKÇİ GÖZ ARDI EDİLİYOR. ÇOK FAZLA SAYIDA İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞI FABRİKA VE ŞANTİYELER DURDURULMUYOR, ÇALIŞAN İŞÇİLERİN BİR KISMI ÜCRETSİZ İZNE AYRILMAK ZORUNDA BIRAKILIYOR. KALAN İŞÇİLER DE HİÇBİR SAĞLIK ÖNLEMİ ALINMADAN İŞLERİNE DEVAM ETTİRİLMEK ZORUNDA BIRAKILIYOR. AÇIKLANAN EKONOMİK PAKETLER İLE KOBİLER DESTEKLENİRKEN KÜÇÜK ESNAF MAĞDUR EDİLİYOR. 

BİZLER SALGINLA MÜCADELE EDERKEN, YAŞANANLARA GELİN BİRLİKTE GÖZ ATALIM; 

-ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ 16 MART 2020 TARİHLİ GAZETEDE YAYIMLANAN 6. MADDE İLE DOĞAL KORUMA ALANLARI İMARA VE TİCARİ FALİYETLERE AÇILDI, YANİ ÖZEL SERMAYENİN PEŞKEŞİNE BIRAKILDI. DOĞA TALANI ÖNLENMESİ GEREKİRKEN CAN DAMARLARIMIZ KESİLİYOR DOĞA KATLİ YASALAR İLE MEŞRULAŞTIRILIYOR.

-BÖYLE DÖNEMLERDE HUKUKSAL BAŞKA TALEPLER VARKEN KHK`LAR İLE MESLEKLERİ ELİNDEN ALINAN, HAKLARINDA HALA KESİN HÜKÜM BULUNMAYAN SAĞLIK EMEKÇİLERİ MESLEKLERİNE İADE EDİLMESİ GEREKİRKEN CEZA İNFAZ DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN HAZIRLANAN TASLAK İLE CİNSEL İSTİSMAR SUÇLARI DA İNDİRİM KAPSAMINA ALINDI. TECAVÜZ VE TACİZ SON 10 YILDA 14 KAT ARTTI VE ÇIKARILAN AF`LAR CEZA NİTELİĞİ TAŞIMIYOR. ADALET SİSTEMİ BU SUÇA TEŞVİK EDİCİ HALE GETİRMİŞ BULUNMAKTA.

-‘`DEMOKRASİ ESASINA MÜSTENİT HÜKÜMETLERDE HAKİMİYET, HALKA, HALKIN EKSERİYETİNE AİTTİR.``  SÖZLERİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`E AİTTİR. SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER DEDİKÇE YİNE HALKIN İRADESİ YOK SAYILMIŞ VE 8 BELEDİYEYE KAYYUM ATANMIŞTIR.

-BU SÜREÇTE KYK YURTLARINDA KALAN ARKADAŞLARIMIZ YURTLARINDAN APAR TOPAR ÇIKARILDI. BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ KREDİ YURTLAR KURUMU MAĞDUR EDİLEN BİNLERCE ÖĞRENCİDEN HALA MART AYI İÇİN PARA TALEP ETMEKTE. 

12. DÖNEM KONSEYİ OLARAK DÜNYA GÜNDEMİNİ SARSAN COVİD19 PANDEMİSİNİN BİR AN ÖNCE SON BULMASINI ÜMİT EDİYOR VE YÖNETİCİLERİ HER ŞEYDEN ÖNCE HALKIN SAĞLIĞI VE CAN GÜVENLİĞİNİ DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUZ.

genç-İMO 12. DÖNEM KONSEYİ


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 26.03.2020 gününden itibaren 572 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.